سایت آموزشی

» آموزش سی اس اس (CSS) جلسه دوموبسایت آموزشی همراه آموز

امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ به همراه آموز خوش آمدید.

آموزش سی اس اس (CSS) جلسه دوم

Learning Language CSS

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]همراه آموز : با ما همراه باشید با جلسه دوم آموزش زبان سی اس اس CSS  [/quote]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

آموزش سی اس اس (CSS) جلسه دوم

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

به نام خدا،جلسه ی دوم آموزش زبان سی اس اس (CSS) را با معرفی محیط نرم افزاری برای نوشتن دستورات سی اس اس شروع میکنم.تا پایان با ما همراه باشید.

در این جلسه یاد خواهیم گرفت :

  • معرفی محیط کدنویسی دستورات سی اس اس CSS
  • ساخت یا ایجاد یک فایل سی اس اس CSS

معرفی محیط کدنویسی دستورات سی اس اس CSS :

ما برای نوشتن دستورات سی اس اس نیاز داریم از یک نرم افزار جانبی استفاده کنیم ،در حال حاضر تعداد زیادی از نرم افزارها وجود دارند که برای همین کار ساخته شده اند،نرم افزارهای معروف طراحی وبسایت همانند : Adobe Dreamweaver  و ….

خب Dreamweaver و بقیه نرم افزارهای معروف شاید از نظر حجم هم که باشه ما نتونیم از این نرم افزارها استفاده کنیم (دانلود کردن) نگران نباشید! همراه آموز یک پیشنهاد بهتر دارد..

پیشنهاد اول : ما برای نوشتن دستورات سی اس اس (Css) یا حتی Html و .. میتوانیم از نرم افزار notepad موجود در ویندوز استفاده کنیم..بله همون نرم افزار notepad ساده ویندوز خودمون ..

پیشنهاد دوم : یک نرم افزار سبک با امکانات عالی نیز وجود دارد که ما میتوانیم ازش استفاده کنیم این نرم افزار اسمش هست ++Notepad که در پایان همین آموزش میتوانید این نرم افزار را بطور کاملا رایگان دانلود نمایید.

پس پیشنهاد همراه آموز نیز استفاده از این همین نرم افزار (++Notepad) می باشد . که البته هیچ اجباری نیست و شما میتوانید از notepad ویندوز یا نرم افزارهایی همچون Dreamweaver استفاده نمایید.

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]برای یادگیری بهتر سی اس اس و اچ تی ام ال پیشنهاد میکنیم از نرم افزار Notepad ویندوز استفاده نمایید. [/box]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

چگونه یک فایل سی اس اس CSS ایجاد نماییم؟

چند دقیقه پیش جلسه دوم آموزش اچ تی ام ال HTML را نیز منتشر نمودیم که در اون جلسه هم به معرفی محیطی برای کدنویسی دستورات HTML و همچنین نحوه ی ساخت یک فایل HTML را آموزش دادیم. در این جلسه از آموزش سی اس اس CSS نیز همانند جلسه HTML می باشد.

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]

بطور کلی ما میتوانیم با استفاده از نرم افزار Notepad ویندوز هرفایلی با هر پسوندی ایجاد نماییم.برای مثال ما با استفاده از این نرم افزار فایل های HTML و CSS را ایجاد کرده ایم.

[/box]

ما میخواهیم با استفاده از نرم افزار Notepad موجود در ویندوز یک فایل سی اس اس CSS ایجاد نماییم.

این نرم افزار را به مسیر زیر رفته و اجرا نمایید.

Start > All Programs > Accessories > Notepad

پس از اینکه نرم افزار را اجرا نمودید بدون اینکه چیزی در نرم افزار بنویسید بروی گزینه ی File کلیک کرده و سپس بروی گزینه ی Save as کلیک نمایید.

آموزش سی اس اس (CSS) جلسه دوم

حال در پنجره ای که به شما نمایش داده می شود همانند تصویر زیر محل ذخیره فایل سی اس اس CSS را مشخص نمایید و سپس نام فایل سی اس اس را نیز تایپ نمایید و اینجا توجه داشته باشید که با پسوند css. ذخیره نمایید. همچنین در قسمت Encoding گزینه ی UTF-8 را انتخاب نمایید.

آموزش سی اس اس (CSS) جلسه دوم

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

فیلم آموزشی نحوه ی ایجاد یک فایل CSS در نرم افزار Notepad ویندوز

این فیلم را دانلود نمایید

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

[button color=”orange2″ bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” align=”center” link=”http://files.hamooz.ir/Files/1395/Notepad++v6.6(Www.hamooz.ir).rar” target=”_blank” radius=”3″ outer_border_color=”#” icon=”momizat-icon-download” icon_color=”#”]دانلود نرم افزار ++Notepad[/button]

[box type=”info” bg=”#” color=”#100f0f” border=”#” radius=”2″ fontsize=”13″]آموزش CSS جلسه ی اول را از اینجا مشاهده نمایید[/box]

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]همراه آموز سایتی برای همه[/quote]

بازدید : بار دسته : CSS ، آموزش طراحی وب تاريخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
نظرات کاربران
    • شما حق دارید در مورد این آموزش نظر دهید،همراه آموز با افتخار نظر شما را دریافت میکند.
    • نظر شما بعد از ارسال باید توسط مدیریت همراه آموز تایید شود.
    • نظراتی که غیر مرتبط با این مطلب باشد منتشر نخواهد شد.