سایت آموزشی

» ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگراموبسایت آموزشی همراه آموز

امروز دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ به همراه آموز خوش آمدید.

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

Send Automatic Post From WordPress To Telegram Channels

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]همراه آموز : در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید با آموزش ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام به وسیله ی یک افزونه ی کاربردی [/quote]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

به نام خدا،سلام خدمت تمامی دوستان عزیز همراه آموزی، در این مطلب قصد داریم بیشتر به معرفی یک افزونه ی کاربردی وردپرس برای ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام بپردازیم،البته آموزش کار با این افزونه را نیز در ادامه مشاهده خواهید نمود که پیشنهاد میکنیم با ما باشید.

بهتر است اول از هرچیزی یک تعریف کامل و جامع از این افزونه داشته باشیم سپس به معرفی کامل این افزونه و آموزش کار با این افزونه می پردازیم.

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]

افزونه ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام (Channel Botscript) نسخه ی کنونی ۱.۸۰

کار این افزونه این است که مطالبی که در سایت وردپرسی تون ارسال میکنید دقیقا همون لحظه (کمتر از ۱۰ ثانیه) به کانال تلگرام تون ارسال میشه،یعنی کاربران عضو کانال تلگرام تون در لحظه مطالب وبسایت شما را دریافت میکنند و میتوانند با لمس یک لینک، آن مطلب را در مرورگر مشاهده نمایند.

از قابلیت های این افزونه :

این قابلیت را داره که شما یک امضای سفارشی داشته باشید برای مثال در پایان تمامی مطالبی که به کانال ارسال میشه (یک متن سفارشی) نیز ارسال میشه..

این افزونه نیز قابلیت ارسال پیام سفارشی رو داره که میتونید یک پیام سفارشی به همراه مطلب ارسال شده در کانال ارسال نمایید.

این افزونه همچنین قابلیت ارسال تصویر شاخص مطلب ارسال شده در وردپرس را نیز دارد.

قابلیت ارسال مطلب ارسال شده به بطور همزمان در چندین کانال تلگرام

قابلیت ارسال برچسب مطالب ارسال شده …

قابلیت ارسال مجدد مطلب به کانال پس از ویرایش نوشته در وردپرس

هماهنگی با افزونه های استاندارد نویسنده خودکار وردپرس (ازجمله wp-automatic)

امکان ارسال تصویر شاخص به همراه پیام به تلگرام

قابلیت آپلود تصویر به همراه عنوان (caption) علاوه بر متد قبلی

قابلیت ویرایش متن لینک به نوشته ی کامل

قابلیت درج چکیده متن در قالب ارسال

افزوده شدن باکس تنظیمات سریع در صفحه نوشته در وردپرس

قابلیت ارسال متن دلخواه

قابلیت انتخاب متن ارسالی

قابلیت تنظیم فعال/غیرفعال کردن چک باکس ارسال به کانال به صورت پیشفرض

و …

در پایان همین مطلب دموی (تصویر) کارکرد افزونه را مشاهده خواهید نمود.

[/box]

به احتمال خیلی زیاد شما یک نویسنده یا مدیر یک وبسایت هستید که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید و حتما پیش آمده است که بخواهید مطالبی را که منتشر می کنید به سرعت در دسترس عموم قرار دهید تا بازدید و رتبه ی سایت شما رشد کند. همینطور شاید برای شما یا نویسندگان همکارتان کار طاقت فرسایی باشد تا تک تک مطالبشان را در مکان های مختلف با ویرایش های اضافه و همینطور به همراه لینک به وبسایت شما و نام وبسایت شما قرار دهند.

افزونه ی کانال خوکار تلگرام ابزاری است که شما را در امر اطلاع رسانی به شکل باورناپذیری یاری می کند و شما می توانید بدون حتی نیاز به ۱ثانیه زمان اضافه برای تولید مجدد مطلب، آموزش نویسندگان و هماهنگی های طاقت فرسا به راحتی و بدون هیچ دردسری مطالب ارسالی در وبسایت خود را در تمامی کانال هایی که مدیریت آن ها را به عهده دارید به صورت خودکار ارسال نمایید.

دیگر احتیاجی به نگران بودن درباره ی بازدید وبسایت رو به رشد خود نخواهید بود. مطالب شما در همان دقایق ابتدایی بازدیدهای بالایی خواهند داشت.

هیچ محدودیتی وجود ندارد …

چگونه از این افزونه استفاده کنم؟

برای فعالسازی و استفاده از این افزونه باید قبل از نصب این افزونه در وردپرس چند کار انجام دهید :

  1. یک ربات در تلگرام ایجاد نمایید (آموزش تصویری ساخت ربات در تلگرام) کد Token-API را در جایی یادداشت نمایید چون بهش نیاز داریم.
  2. یک کانال در تلگرام ایجاد نمایید (آموزش تصویری ساخت کانال در تلگرام)
  3. رباتی که در مرحله اول ایجاد کردید را مدیر کانالی که در مرحله دوم ایجاد کردید قرار بدهید(آموزش اضافه کردن ربات به عنوان مدیر کانال در تلگرام)
  4. افزونه را نصب و فعال نمایید و به تنظیمات افزونه بروید

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

آموزش کامل افزونه + دمو :

خب پس از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید در سمت راست داشبورد مدیریت وردپرس بروی ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام کلیک نمایید تا وارد بخش تنظیمات افزونه شوید.

همانند تصویر زیر شماهم نیز با این گزینه ها روبرو خواهید شد،که مربوط به تنظیمات افزونه می باشد.

برای مشاهده در اندازه اصلی روی تصویر کلیک نمایید

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

۱ :‌ کد API Token 

همان کدی که در هنگام ساخت ربات، تلگرام به شما داد را باید اینجا وارد نمایید.چیزی شبیه این ( ۲۲۰۲۰۷۱۴۷:AAG_h-y9dm6v_ZUPyBAzveRUVLfW09sgk )

۲ : کانال ها :

نام کانالی که در تلگرام ایجاد کردید رو باید اینجا وارد نمایید برای مثال : ( @demobothamooz ) البته شما میتوانید چندین کانال را در اینجا اضافه کنید فقط کافیه بین کانال ها ; بگذارید. مثال : (@demobothamooz;@demobothamooz;@demobothamooz)

۳ : امضاء :

میتوانید یک شعار یا یک نوشته کوتاه به عنوان امضای وبسایتتون بنویسید. مثال : ( همراه آموز سایتی برای همه )

۴ : بخش تنظیمات تصویر شاخص

شما میتوانید تنظیم نمایید که تصویر شاخص بهمراه متن بلند پست در کانال ارسال شود یا با تعداد کارکتر محدود که به وسیله ی باکس پایینش میتوانید مشخص کنید. بطور پیش فرض ۳۰۰۰ کارکتر می باشد. یعنی ۳۰۰۰ کارکتر از مطلب را به کانال میفرستد و میتوانید این تعداد را کم کنید.

۵ : ارسال هشتگ و تعداد هشتگ های ارسالی :

اگر تیک زده شود برچسب های پست نیز به کانال تلگرام ارسال خواهد شد و از قسمت تعداد هشتگ های ارسالی میتوانید تعداد برچسب های ارسالی را مشخص نمایید.

تیک های ارسال نوشته جدید و ویرایش نوشته :

اگر تیک گزینه ی ارسال نوشته جدید را بزنید در هر بار که بخواهید نوشته ی جدیدی در وردپرس ایجاد کنید گزینه ی ( ارسال در کانال ) در کنار دکمه ی انتشار پست نمایش داده خواهد شد و با تیک زدن این گزینه آن مطلب به کانال شما در تلگرام ارسال خواهد شد.

اگر تیک گزینه ی ویرایش نوشته را بزنید در هر بار که مطالب را ویرایش کنید گزینه ی ( ارسال در کانال ) در کنار دکمه ی ویرایش پست نمایش داده خواهد شد و با تیک زدن این گزینه آن مطلب به کانال شما دوباره در تلگرام ارسال خواهد شد.

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

در ادامه ی گزینه های بالا گزینه های موجود در تصویر زیر را خواهیم داشت که به توضیح آنها میپردازیم.

وضعیت ربات :

با تیک زدن و نزدن این گزینه میتوانید ربات را فعال و غیرفعال نمایید

قالب ارسال :

قالب ارسال در واقع قالب اصلی مطالبی هستند که به کانال تلگرام ارسال می شوند.یعنی الان در تصویر زیر همانطور که مشاهده مینمایید به ترتیب اول عنوان مطلب ،سپس متن اصلی مطلب و سپس لینک مطلب و در آخر امضای سایت شما..

هیچ اجباری در ترتیب گزینه های بالا وجود ندارد ینی شما میتوانید امضای سایتتون رو اول بیارید و سپس عنوان و متن اصلی مطلب .

همچنین میتوانید از [bot_post_tags] نیز در قالب استفاده نمایید. یعنی برچسب های مطالب را نیز بهمراه انها به تلگرام ارسال میکند.

متن لینک به نوشته و متن لینک به تصویر :

در تصویر زیر و در افزونه توضیح لازم داده شده است.

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

حال یک نوشته ی جدید در وردپرس تان ایجاد نمایید. همانطور که مشاهده مینمایید در سمت چپ باکسی با عنوان (تنظیمات ارسال به کانال) ایجاد شده که میتوانیم از اینجا بهتر مطالب ارسال شده به تلگرام را مدیریت کنیم.

شما میتوانید تنظیمات قالب ارسال،لینک و استایل،محدود کردن متن های ارسالی و کانال مورد نظرتان … را مدیریت کنید.

تصویر زیر قابل درک بوده و نیاز به توضیح بیشتری در این مورد نیست.

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]اگر مایل بودید متن سفارشی ای را به کانال ارسال نمایید در قسمت (کدام متن ارسال شود) باید گزینه ی (محتوای باکس افزونه کانال خودکار) را انتخاب نمایید و در باکس پایین مطلب (متن کانال) متن مورد نظرتون رو وارد نمایید. [/box]

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]اگر مایل بودید فقط متن اصلی مطالب به کانال تلگرام ارسال شود باید در قسمت (تنظیمات قالب ارسال) گزینه ی فقط متن را انتخاب نمایید.  [/box]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

در آخر ….

بعد از همه کارا حالا نوبت انتشار مطلب در وردپرس و ارسال آن به کانال تلگرام است . در باکس انتشار مطلب تیک گزینه ی ارسال در کانال را بزنید و سپس دکمه ی انتشار را فشار دهید  ….. کمتر از ۱۰ ثانیه مطلب ارسالی در کانال تلگرام شماست …..

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

دموی افزونه

تصویر زیر مربوط به مطالب ارسالی از وردپرس به کانال تلگرام می باشد

ارسال خودکار مطالب وردپرس به کانال تلگرام

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

وبسایت رسمی توسعه دهنده افزونه [شرق وب]

[callout bgimg=”http://hamooz.ir/wp-content/uploads/2016/10/bg-hamooz-7.jpg” bg=”#” color=”#ffffff” border=”#” radius=”5″ bt_pos=”right” bt_content=”خرید این افزونه” bt_color=”blue” bt_bgcolor=”#” bt_hoverbg=”#” bt_textcolor=”#” bt_texthcolor=”#” bt_bordercolor=”#” bt_hoverborder=”#” bt_link=”http://billing.eastweb.ir/cart.php?p=1&ref=17597″ bt_target=”_blank” bt_radius=”0″ bt_outer_border_color=”#” bt_icon=”fa-icon-play-circle-o” bt_icon_color=”#”]این افزونه کاربردی را فقط با قیمت ۱۰ هزارتومان خریداری نمایید.[/callout]

بازدید : بار دسته : آموزش وردپرس ، افزونه تاريخ ارسال : ۹ دی ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
نظرات کاربران
    • شما حق دارید در مورد این آموزش نظر دهید،همراه آموز با افتخار نظر شما را دریافت میکند.
    • نظر شما بعد از ارسال باید توسط مدیریت همراه آموز تایید شود.
    • نظراتی که غیر مرتبط با این مطلب باشد منتشر نخواهد شد.