سایت آموزشی

» آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرسوبسایت آموزشی همراه آموز

امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ به همراه آموز خوش آمدید.

آموزش تصویری نصب پلاگین یا افزونه در وردپرس

Install The Plugin In WordPress

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]همراه آموز : در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید با آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس [/quote]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

به نام خدا،امروز با یکی دیگر از آموزش های تصویری همرا آموز ، با عنوان آموزش نصب پلاگین یا افزونه در وردپرس همراه شما دوستان خواهیم بود .

پلاگین به انگلیسی ( Plugin ) یا به فارسی ( افزونه ) چیست؟

پلاگین در وردپرس در واقع یک ابزار یا نرم افزار جانبی می باشد که میتواند سایت ما را از نظر امکاناتی توسعه دهد یا یجورایی دست ما را برای مدیریت بهتر و حرفه ای شدن سایت مان بیشتر باز کند،برای مثال در وردپرس در حالت پیش فرض یعنی موقعی که وردپرس را برای اولین بار نصب میکنیم ما هیچ افزونه ای به جز دو تا سه افزونه نداریم و بیشتر یا کمتر کردن این افزونه ها دست مدیر وبسایت می باشد .

برای مثال الان افزونه هایی همچون : ووکامرس،اکیسمت،Google XML Sitemaps ،TinyMCE Advanced و هزاران افزونه دیگر که هرکدام برای کاری ایجاد شده اند در مخزن افزونه ی وردپرس وجود دارد.

مخزن افزونه وردپرس در واقع جایی است که در آن هزاران افزونه با دسته بندی مختلف و مشخص موجود می باشد.

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]همیشه سعی کنید حتما افزونه هاتون رو از مخزن اصلی آن یعنی وردپرس تهیه نمایید.[/box]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

میخواهیم در این آموزش یاد بگیریم که چگونه یک افزونه را در وردپرس نصب و فعال نماییم.

خب ما برای نصب افزونه ها در وردپرس ۳ روش داریم که هر کدام را بطور کامل توضیح خواهم داد.

  1. روش اول : نصب افزونه ها در هاست (در اینجا از سی پنل استفاده کرده ایم)
  2. روش دوم : نصب افزونه ها در وردپرس(از قسمت افزونه ها و بارگزاری افزونه جدید)
  3. روش سوم : نصب افزونه ها بطور مستقیم از مخزن وردپرس(از قسمت افزونه ها > افزودن)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

۱ : روش اول نصب افزونه ها در هاستی که سایت بروی آن نصب شده است.

در این روش ما باید اول فایل فشرده شده ی (ZIP) افزونه مون رو دانلود و یا آماده کنیم برای اینکه باید الان آنرا از کامپیوتر انتخاب و آپلود نماییم. پس وارد کنترل پنل مدیریت هاستمون می شویم ،برای دسترسی به این قسمت باید اطلاعات ورود به این بخش را داشته باشید که باید از شرکتی که هاست خریده اید این اطلاعات را دریافت نمایید تا بتوانید وارد کنترل پنل مدیریت هاست تان شوید.

بعد از اینکه وارد مدیریت هاست تان شدید در صفحه ی اصلی بروی گزینه ی آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس کلیک نمایید تا وارد بخش مدیریت فایل ها شوید.سپس به باید به مسیر پوشه ی پلاگین در وردپرس بروید .

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

حال باید افزونه ی مورد نظرمون رو اینجا آپلود و از حالت فشرده خارج نماییم. برای آپلود بروی گزینه ی آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس کلیک نمایید سپس در صفحه ای که مشاهده خواهید نمود افزونه ی مورد نظرتون رو از سیستم انتخاب نمایید و منتظر بمانید آپلود تمام شود.

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

وقتی آپلود کامل شود فایل مورد نظر به رنگ سبز درمیاد .

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

حال باید افزونه ای که آپلود کردیم رو از حالت فشرده خارج کنیم . روی فایل افزونه کلیک راست میکنیم سپس گزینه ی Extract را کلیک میکنیم .

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

در پنجره ای که به ما نمایش داده خواهد شد از ما میخواد مقصد فایل استخراج شده را انتخاب نماییم که به این قسمت دست نزنید و گزینه ی Extract File(s) را کلیک نمایید.

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

خب افزونه از حالت فشرده خارج شد الان ما دیگه به فایل فشرده شده ی افزونه (Plugin.ZIP) کاری نداریم پس آنرا حذف میکنیم. کلیک راست نمایید و سپس گزینه ی آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس را کلیک نمایید. پنجره ای از شما میپرسد که میخواهید این فایل را بطور کامل حذف نمایید یا میخواهید این فایل را به سطح بازیافت منتقل دهید.. در صورتی که گزینه ی Skip the trash and permanently delete the files را تیک بزنید فایل مورد نظر به سطل بازیافت منتقل خواهد شد و شما بعدا میتوانید آنرا بازیابی نمایید.

حالا فقط کافیه به مدیریت وردپرس (سایتتون) بروید و از قسمت افزونه ها > افزونه های نصب شده افزونه ی مورد نظر را فعال نمایید. تمام شد! افزونه ی مورد نظر با موفقیت نصب و فعال شد.

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

۲ : روش دوم نصب افزونه ها در وردپرس (کنترل پنل مدیریت سایتتون) .

در این روش ما در خوده وردپرس افزونه هامون رو میتوانیم آپلود و نصب و فعال نماییم. برای اینکار به قسمت افزونه ها > افزودن می رویم.

در بالای صفحه بروی گزینه ی بارگذاری افزونه کلیک نمایید تا وارد صفحه ی آپلود افزونه شوید.

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

حال باید افزونه ی مورد نظرمون رو از سیستم انتخاب و آپلود نماییم(از قبل افزونه ی مورد نظرتون رو در حالت فشرده شده ZIP آماده کرده باشید)

بروی دکمه ی Browse کلیک نمایید و فایل فشرده شده ی افزونه تون رو انتخاب نمایید.سپس بروی دکمه ی هم اکنون نصب کن کلیک نمایید.

کمی منتظر نمایید تا افزونه آپلود شود.

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

بعد از اینکه افزونه کامل آپلود شد باید آنرا نصب نماییم . پنجره ای همچون تصویر زیر به ما نمایش داده خواهد شد که باید اطلاعات لازم رو وارد نماییم و در آخر بروی دکمه ی ادامه کلیک نماییم و کمی صبر نماییم تا افزونه نصب شود و در آخر باید پیغام افزونه با موفقیت نصب شد به ما نمایش دهد ..

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]

سوال :من از کجا باید نام میزبان ،شناسه FTP و رمز FTP را بدست آورم؟

پاسخ : نام میزبان که همان دامنه ی وبسایت تان می باشد > Www.your-site.com

ولی شناسه FTP و رمز FTP رو باید از شرکتی که از آن هاست خریده اید درخواست نمایید.(معمولا این مشخصات در هنگام خرید به ایمیلتان ارسال می شود)

[/box]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

۳ : روش سوم نصب افزونه ها بطور مستقیم از مخزن وردپرس در کنترل پنل مدیریت وبسایتتون در بخش افزونه ها > افزودن

ما در این روش دیگه لازم نیست فایل فشرده شده ی افزونه هامون رو از سیستم انتخاب نماییم بلکه بطور مستقیم از سایت وردپرس دریافت و نصب میکنیم.

[box type=”info” bg=”#” color=”#100f0f” border=”#” radius=”2″ fontsize=”13″]به دلیل امنیت و معتبر بودن همیشه و همیشه افزونه های مورد نظرتون رو از مخزن وردپرس دریافت نمایید.[/box]

به بخش افزونه ها > افزودن می رویم . همانطور که مشاهده مینمایید کلی افزونه جلو روی ماست و ما میتوانیم فقط با یک کلیک هرکدام را نصب نماییم.

از قسمت بالا نیز میتوانید افزونه های محبوب ،توصیه شده و شاخص ها را مشاهده و در صورت نیاز نصب نمایید.

برای مثال ما میخواهیم افزونه بادی پرس را بطور مستقیم از مخزن وردپرس نصب نماییم. به مسیر افزونه ها > افزودن می رویم و در سربرگ شاخص ها این افزونه را مشاهده مینمایید بروی دکمه ی هم اکنون نصب کن کلیک مینماییم. سپس همانند روش دوم (۲) مراحل نصب را ادمه میدهیم.

آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

پایان آموزش تصویری نصب پلاگین در وردپرس

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]پیشنهاد همراه آموز : همیشه از روش اول برای نصب افزونه هاتون استفاده نمایید.[/box]

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]اگر مایل بودید مشاهده نمایید : آموزش نصب وردپرس بروی سی پنل[/quote]

بازدید : بار دسته : آموزش وردپرس ، افزونه ، مدیریت وردپرس تاريخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
نظرات کاربران
    • شما حق دارید در مورد این آموزش نظر دهید،همراه آموز با افتخار نظر شما را دریافت میکند.
    • نظر شما بعد از ارسال باید توسط مدیریت همراه آموز تایید شود.
    • نظراتی که غیر مرتبط با این مطلب باشد منتشر نخواهد شد.