سایت آموزشی

» آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)وبسایت آموزشی همراه آموز

امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ به همراه آموز خوش آمدید.

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

Submit Your Site In Google Feed Burner

ایجاد خبرنامه ایمیلی رایگان برای سایت ها و وبلاگ ها

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]همراه آموز : در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید با آموزش تصویری ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner) [/quote]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

[box type=”info” bg=”#” color=”#100f0f” border=”#” radius=”2″ fontsize=”13″]این آموزش مخصوص مدیران وبسایت ها و وبلاگ ها می باشد.[/box]

با نام و یاد خدا، امیدوارم که شما دوستان عزیز حالتون خوب باشه ،  با یکی دیگر از آموزش های تصویری همراه آموز با شما خواهیم بود .

بهتر است اول بدانیم :

 • اصلا فیدبرنر چیست؟
 • به چه درد میخوره ؟
 • آیا ثبت سایت در فیدبرنر گوگل الزامی است؟
[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]

خب اول اینکه اصلا فیدبرنر چیست؟

فیدبرنر یا خوراک سایت، Rss یا Feed یک وبسایت یا وبلاگ را خوراک آن سایت یا وبلاگ می گوییم . فیدبرنر متعلق به شرکت گوگل می باشد . شما به وسیله ی خوراک یک سایت یا وبلاگ میتوانید مطالب جدید آن سایت یا وبلاگ را دنبال نمایید. بدون هیچ هزینه ای (کاملا رایگان)

[/box]

خب فیدبرنر به چه درد میخوره؟

دوستانی که وبلاگ یا وبسایت ندارن لطفا این آموزش را دنبال نکنند چون این آموزش مخصوص دوستانی می باشد که وبلاگ یا سایت دارند . پس دوستانی که وبلاگ یا سایت دارند میتوانند با ثبت سایت یا وبلاگشون در فیدبرنر گوگل از امکانات این سیستم استفاده کنند.

شما با ثبت سایتتون در فیدبرنر گوگل، یک تکه کد دریافت خواهید کرد که آن تکه کد را میتوانید در هرجایی از وبلاگ یا سایتتون قرار بدید سپس کاربران سایت شما، یا کسانی که علاقه دارند مطالب وبسایت یا وبلاگ شما را دنبال کنند میتوانند ایمیل شان را در فرم (همان تکه کد) ثبت نمایند و از این پس مطالب وبسایت شما را بدون هیچ هزینه ای و کاملا رایگان هر ۲۴ ساعت یکبار در ایمیلشان دریافت نمایند .

خب این برای یک وبسایت یا وبلاگ خیلی خوبه، چون مطالب جدید ارسالی شما در سایت یا وبلاگتون به ایمیل کاربران تان ارسال میشه و کاربر با دریافت مطالب جدید سایت شما میتواند برای مشاهده آن مطلب به وبسایت شما مراجعه نماید.

آیا ثبت سایت در فیدبرنر گوگل الزامی است؟

مطمعنن نه، الزامی نمی باشد ولی این از امکانات بسیار خوب گوگل می باشد که در اختیار (مدیران وبسایت ها و وبلاگ ها) گذاشته و ما میتوانیم برای حفظ بازدید کنندگان و کاربران سایت یا وبلاگ مان از این امکان استفاده نماییم.

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”] [box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]لطفا در صورتی که مشکلی در این آموزش دارید حتما در قسمت نظرات مشکل خود را بیان نمایید تا همراه آموز در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی مشکلات شما باشد .[/box]

خب میریم سراغ آموزش ثبت سایت یا وبلاگ در فیدبرنر گوگل :

مرحله ی اول : ما باید آدرس فید یا خوراک سایت یا وبلاگمان را پیدا کنیم، خب چجوری باید اینکارو انجام بدیم ؟ خیلی راحته نگران نباشید. برای اینکه فید سایت یا وبلاگتون رو بتونید پیدا کنید کافیه آدرس سایت یا وبلاگتون رو وارد نمایید و سپس Rss یا Feed را در آخر آدرس سایتتون وارد نمایید .

http://Www.hamooz.ir/feed

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]

آدرس فید بعضی از سایت ها و وبلاگ ها بصورت زیر می باشد :

Www.your-site.ir/rss.xml

[/box]

حالا اگه همین آدرس بالا (وبسایت آموزشی همراه آموز) را در نوار آدرس مرورگرتون وارد و اینتر را فشار دهید میتوانید به خوراک یا فید سایت ما دسترسی پیدا کنید.

معمولا فید یا خوراک سایت ها و وبلاگ ها همانند تصویر زیر می باشد . که مطالب سایت یا وبلاگ از جدیدترین به قدیمی ترین مرتب شده است .

[box type=”info” bg=”#” color=”#100f0f” border=”#” radius=”2″ fontsize=”13″]تعداد فیدهای خروجی یک سایت بیانگر تعداد مطالب آن سایت نمی باشد، چون مدیر وبسایت ها میتوانند تعداد فیدهای خروجی را برای نمایش تعیین کنند. برای مثال الان فیدهای خروجی همراه آموز ۱۰ عدد می باشد.[/box]

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی دوم : حالا که فید سایتتون رو بدست آوردید میریم تا باهمدیگه سایتتون رو در فیدبرنر گوگل ثبت کنیم و از همین الان خبرنامه ایمیل رایگان سایتتون رو راه اندازی نمایید .

ما برای اینکه به بخش فیدبرنر گوگل دسترسی پیدا کنیم باید یک جیمیل داشته باشیم، همراه آموز پیش تر آموزش تصویری ساخت جیمیل (گوگل) را منتشر کرده که از ایـنـجـا میتوانید این آموزش را مشاهده نمایید .

حال که آدرس فید سایتمون رو بهمراه جیمیل داریم میریم تا سایتمون رو در فیدبرنر گوگل ثبت نماییم .  بروی لینک زیر کلیک نمایید .

https://www.feedburner.com

اگر در جیمیل تان وارد شده باشید مستقیما به صفحه ی مدیریت فیدهاتون منتقل می شوید ولی در صورتی که وارد اکانت جیمیل تان نشده باشید با کلیک بروی لینک بالا وارد صفحه ای می شوید که باید وارد اکانت جیمیل تان شوید.

بعد از اینکه وارد اکانت جیمیل تان شدید اتوماتیک به آدرس زیر منتقل خواهید شد

https://feedburner.google.com/fb/a/myfeeds

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی سوم : بعد از اینکه به صفحه ی مدیریت فیدها منتقل شدید در همان صفحه ی اول ما باید آدرس فید سایتمون رو وارد نماییم.

آدرس کامل سایت بهمراه فید ،برای مثال : http://hamooz.ir/feed سپس بروی گزینه ی Next کلیک نمایید.

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی چهارم : در این مرحله همانند تصویر زیر شما باید عنوان و آدرس فید وبسایتتون رو وارد نمایید و سپس بروی گزینه ی Next کلیک نمایید.

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]شما میتوانید عنوان و آدرس فیدتون رو به اختیار تایپ و انتخاب نمایید[/box]

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی پنجم : در این مرحله پنجره ای همانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود که شما میتوانید با کلیک بروی گزینه ی Skip directly to feed management مرحله ی بعدش رو پرش کنید و به صفحه ی اصلی مدیریت فیدهای سایتتون منتقل شوید . یا بروی گزینه ی Next کلیک نمایید و در مرحله ی بعدش نیز بروی گزینه ی Next کلیک نمایید.

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی ششم : خب تبریک میگم ! فید سایت شما با موفقیت اضافه شد . حالا میریم برای ادامه ی تنظیمات فیدبرنر پس با ما همراه باشید .

خب فید سایت شما اضافه شد و باید صفحه ای همچون تصویر زیر مشاهده نمایید. که در بالای پنجره گزینه هایی برای حذف و ویرایش فید سایتتون نیز وجود دارد که میتوانید در صورت لزوم استفاده نمایید.

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

همانطور که مشاهده مینمایید فیدبرنر دارای ویژگی ها و گزینه های زیادی است پس نگران نباشید ما قرار نیست تمامی گزینه هارو با جزئیات کامل آموزش دهیم، ما فقط میخواهیم خبرنامه ایمیلی رایگان برای سایت یا وبلاگمون راه اندازی کنیم که با چند مرحله ی دیگر میتوان اینکارو انجام داد.

خب در همان صفحه ی اصلی مدیریت فیدها، بروی سربرگ Publicize کلیک نمایید و سپس از ستون سمت چپ بروی گزینه ی Email Subscriptions کلیک نمایید .

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

حال در سمت راست بروی گزینه ی Activate کلیک نمایید تا عملا خبرنامه ایمیلی وبسایتتون فعال شود .

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی هفتم : بعد از اینکه گزینه ی Activate را کلیک کردید چهار گزینه زیر ستون Email Subscriptions ایجاد می شود که اصل کار ما همینجاست. بروی اولین گزینه یعنی Subscription Management کلیک نمایید.

خب اگه یادتون باشه اول آموزش گفتم یک تکه کد باید از فیدبرنر دریافت کنیم،منظورم همین صفحه ای است که دارید مشاهده مینمایید . در این صفحه ۲ تکه کد داریم که باید به وسیله ی این تکه کدها ایمیل بازدید کنندگان سایتمون رو جمع آوری نماییم .

همچنین در این صفحه لیست و تعداد کاربرانی که عضو خبرنامه شده اند را میتونیم مشاهده نماییم. و همچنین میتونیم از آنها خروجی اکسل بگیریم .

همچنین میتوانید یک کاربر خاص را حذف یا استپ نمایید تا دیگر مطالب سایت برایش ارسال نشود.

خب تکه کد اولی کدی است فرم مانند، که کاربر باید ایمیلش را در کادر مشخص شده وارد نماید و سپس بروی گزینه ی Subscribe کلیک نماید.

تکه کد دومی، کدی است که میتوانید آنرا در یک دکمه قرار دهید و کاربر با کلیک بروی آن دکمه مستقیما به صفحه ی ثبت ایمیلش منتقل می شود.

[box type=”info” bg=”#” color=”#100f0f” border=”#” radius=”2″ fontsize=”13″]شما میتوانید به دلخواه متن دکمه در تکه کد اولی را تغییر دهید و همچنین میتوانید فرم کد اولی را سفارشی سازی نمایید.[/box]

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی هشتم : خب ما تقریبا میشه گفت کارمان تمام است . بعد از اینکه کاربر ایمیلش را در فرم بالا ثبت نماید یک ایمیل فعالسازی از طرف گوگل یا بهتر بگیم از طرف پنل مدیریت فیدسایت شما برایش ارسال می شود که باید کاربر بروی لینک موجود در آن ایمیل کلیک نماید تا عضویتش در خبرنامه وبسایت شما فعال شود .

خب الان ما میخوایم متنی که در ایمیل فعالسازی برای کاربر ارسال می شود را به دلخواه خودمون سفارشی سازی کنیم.

مثلا بنویسیم: با سلام خدمت شما دوست عزیز . برای فعالسازی عضویت تان بروی لینک زیر کلیک نمایید. باتشکر

یا هرچیز دیگه ای که شما مدنظرتون باشه رو میتوانید تایپ نمایید.

برای اینکار در همان ستون Email Subscriptions بروی گزینه ی Communication Pereferences کلیک نمایید.

حال همانند تصویر زیر میتوانید متن فارسی مورد نظرتون رو بجای متن انگلیسی موجود تایپ نمایید در نهایت گزینه ی Save را کلیک نمایید.

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]مراقب باشید که {confirmlink}$ را حذف نکنید چون این همان لینک فعالسازی می باشد.[/box]

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی نهم : خب حالا میتونیم برند ایمیل های ارسالی به کاربران رو هم شخصی سازی نماییم،مثلا لوگوی سایتمون رو اضافه کنیم و همچنین یک عنوان دلخواه اضافه کنیم و همچنین میتوانیم رنگ،اندازه فونت ایمیل های ارسالی را تغییر دهیم .

برای اینکار در همان ستون Email Subscriptions بروی گزینه ی Email Branding کلیک نمایید.

حال در قسمت Email Subject/Title میتوانید عنوان اختیاری وارد نمایید و در قسمت Logo URL میتوانید آدرس لوگوی وبسایت تان را پیست نمایید. (آدرس لینک لوگوی وبسایت شما)

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

کمی پایین تر شما میتوانید اندازه ،رنگ و فونت ایمیل های ارسالی را سفارشی سازی نمایید.

 • Headline Font – فونت عنوان مطالب
 • Headline Size – اندازه عنوان مطالب
 • Body Font – فونت بدنه ی مطالب
 • Body Size – اندازه بدنه ی مطالب
 • Body Color – رنگ بدنه ی مطالب
 • Item Headline/Body Link Color – رنگ لینک های موجود در ایمیل

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

مرحله ی دهم : آخرین مرحله هم میخواهیم مشخص کنیم که ایمیل های ارسالی از طرف فیدبرنر گوگل برای کاربران عضو چه ساعتی از شبانه روز باشد .

برای اینکار در همان ستون Email Subscriptions بروی گزینه ی Delivery Options کلیک نمایید.

حال از قسمت تت منطقه زمانی را انتخاب نمایید . پیش فرض بروی تهران تنظیم شود.

از قسمت Select Timezone ساعت ارسال شدن ایمیل ها را مشخص نمایید. ۱۲ شب تا ۱۲ ظهر (am) – 12 ظهر تا ۱۲ شب (pm)

آموزش ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

پایان آموزش تصویری ثبت سایت در فیدبرنر گوگل (Feedburner)

[box type=”info” bg=”#” color=”#100f0f” border=”#” radius=”2″ fontsize=”13″]توجه داشته باشید : در تمامی بخش ها پس از هرگونه تغییرات حتما گزینه ی Save را کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شود.[/box]

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”2″]این خبرنامه کاملا رایگان بوده و هیچگونه ایمیل تبلیغاتی نخواهد داشت ،چون ایمیل ها در واقع مطالب ارسال شده وبسایت شما می باشد.[/box]

[quote font_size=”12″ bgcolor=”#” color=”#000000″ bcolor=”#”]همراه آموز سایتی برای همه[/quote]

بازدید : بار دسته : آموزش اینترنت ، سایر تاريخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
نظرات کاربران
  • شما حق دارید در مورد این آموزش نظر دهید،همراه آموز با افتخار نظر شما را دریافت میکند.
  • نظر شما بعد از ارسال باید توسط مدیریت همراه آموز تایید شود.
  • نظراتی که غیر مرتبط با این مطلب باشد منتشر نخواهد شد.